Üniversiteler Mah. 1596. Cd. Safir Blokları E Blok Kapı No: 6 Ofis No: 02/03 Beytepe-Çankaya/Ankara
03122992563

Medical Grade β-TCP

Linacol Medikal
Medical Grade β-TCP
Genel Bilgi

Özellikle sentetik kemik grefti üretiminde ve scaffold üretiminde kullanılan β-TCP hammaddesi, tamamen yerli ve milli kaynaklarla LINACOL üretim tesislerinde üretilmektedir.

Trikalsiyum fosfat (TCP), fosforik asidin Ca3 (P04)2 kimyasal formülüne sahip bir kalsiyum tuzudur. Düşük çözünürlüğe sahip beyaz bir katıdır.

Çoğu ticari “trikalsiyum fosfat” örneği aslında hidroksiapatittir.

Saf TCP’de Ca/P oranı 1,5 tur

Trikalsiyum fosfat, toz haline getirilmiş baharatlarda, bir yoğurma önleyici madde olarak kullanılır; sofra tuzu topaklanmasını önlemek için. Ayrıca bebek pudrası ve diş macununda da bulunur. Aynı zamanda bir besin takviyesi olarak da kullanılır.

İnsan kemik ve dislerinin inorganik fazlarini olusturmaktadir. Dunyada son otuz yil içinde artan oranlarda, kemik ve dislerin defekt, catlak ve bosluklarinin doldurulmasi ve doku replasmanı olarak kullanılmaktadır.

LINACOL; Beta-Trikalsiyum Fosfat, Hidroksiapatit, Alfa-Trikalsiyum Fosfat ve diğer Kalsiyum Fosfat çeşitlerinin üretimi konusunda uzman bir ekip ve altyapıya sahiptir.

ISO ve ASTM standartlarına uygun üretim yapılan LINACOL TCP hammadde, biomedikal uygulamalarda da kullanım için gereklilikleri sağlamaktadır.

Biyomedikal uygulamalarda çok yaygın kullanım alanı olan kalsiyum fosfatın biyouyumluluk karakterini belirleyen özellikler

Osteokondüktive özelliği,

Partikül boyutu,

Rezorpsiyon oranı,

Partiküllerin morfolojik yapısı ve kristallik özellikleridir.

Sub-Micron boyutunda elde edilen B-TCP, müşteri gereksinimlerine göre farklı özelliklerde de üretilmektedir.

 

LINACOL TCP ÖZELLİKLERİ;

Partikül Boyutu: 10 micron, 2.5 micron, 20 micron, 5 micron, Submicron

CAS Number: 7758-87-4

Ca3(PO4)2

Mw: 310.18

Saflık: > %99

Toplam Ağır Metal < 30 ppm

As: < 3 ppm

Cd: < 5 ppm

Hg: < 5 ppm

Pb: < 30 ppm